Jonas Rimantas Stonis

   Mokslų daktaro bei habilituoto daktaro disertacijas rengė ir apgynė Rusijos Mokslų Akademijos Zoologijos institute (1984 ir 1992 m.). Tarptautinio mokslo fondo (JAV), Šiaurės šalių tarybos, NATO, Karališkosios Londono draugijos ir Smitsono centro (Vašingtone) remiamas, J. R. Stonis ilgai stažavosi arba dirbo Kopenhagos universitete, Londono gamtos muziejuje (nuo 1997 iki 2009 m. beveik kasmet), JAV Smitsono centre, taip pat Olandijos, Belgijos, Austrijos, Vengrijos, Čekijos ir kituose mokslo centruose.

1.jpg

   Dalyvavo arba vadovavo 39 tiriamosioms ekspedicijoms įvairiose užsienio šalyse, daugiausia Azijoje ir Centrinėje bei Pietų Amerikoje. Pagrindinė mokslo darbo kryptis – strateginių Žemės regionų biologinė įvairovė ir pasaulio primityvių Microlepidoptera (Opostegidae, Nepticulidae, Tischeriidae) taksonomija. Kitų mokslinių interesų sritis – biogeografija, entomologinių terminų ir vardų norminimas (bendradarbiaujant su VLKK ir Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centru).

   Iš viso J. R. Stonis (vienas arba su bendraautoriais) yra išleidęs 5 knygas ir 6 mokslo monografijas Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir Lietuvoje bei paskelbęs daugiau nei 200 straipsnių. Juose autorius išdėstė naujas mokslo koncepcijas ir aprašė (vienas arba su bendraautoriais) apie 330 naujų mokslui rūšių ir genčių iš įvairių pasaulio kraštų: Europos, Kaukazo, Centrinės Azijos (Kazachstano, Uzbekistano, Turkmėnistano, Tadžikistano, Kirgizijos ir Mongolijos: Gobio dykumos ir Altajaus), Rytų Azijos (Japonijos ir Rusijos Tolimųjų Rytų), Pietryčių ir Pietų Azijos (Tailando, Malaizijos, Indonezijos, Nepalo, Indijos, Omano), Pietų Afrikos (PAR, Zimbabvės, Namibijos), Šiaurės Afrikos (Tuniso), Madagaskaro, Šiaurės Amerikos (JAV), Karibų salų, Centrinės ir Pietų Amerikos (Belizo, Meksikos, Gvatemalos, Kosta Rikos, Venesuelos, Kolumbijos, Brazilijos, Ekvadoro, Peru, Čilės ir Argentinos) ir kt.

1.jpg2.JPG3.jpg4.jpg

   J. R. Stonis yra mokslo žinių populiarintojas – Lietuvos mokslo populiarinimo darbų konkurso laureatas (2005 ir 2006 m. – II vieta, 2007 m. – I vieta, 2008 ir 2009 m. – III vieta). 1995 m. buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu už nuopelnus Lietuvos mokslui ir švietimui, o 2003 m. tapo Lietuvos nacionalinės mokslo premijos laureatu.

   Šiuo metu dirba Lietuvos edukologijos universiteto Biologijos katedroje, eina profesoriaus pareigas. Taip pat vadovauja tyrimų ir studijų grupei „Ecological Management and Tropical Studies“.

1.jpg